Надання психологічної допомоги
Надання психологічної допомоги здійснюється на таких рівнях:
- перший рівень, що включає соціально-психологічну підтримку та надання соціальних послуг, зокрема соціального супроводу, соціальної адаптації, консультування;
- другий рівень, що включає психологічну допомогу;
- третій рівень, що включає комплексну медико-психологічну допомогу.
Надання психологічної допомоги першого рівня надається надавачами соціальних послуг, зокрема фахівцями із соціальної роботи, соціальними працівниками, які не є фахівцями у сфері психічного здоров’я, але пройшли відповідну підготовку, в межах проведення соціальної роботи та надання соціальних послуг відповідно до законодавства і за рахунок коштів, передбачених у місцевих бюджетах, та інших не заборонених законодавством джерел у порядку, встановленому законодавством.
Суб’єктом надання послуг другого рівня є юридична особа незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізична особа - підприємець, з якими перебувають у трудових відносинах фахівці, або фізична особа - підприємець, яка відповідає вимогам до фахівця.
Суб’єкт надання послуг повинен мати кабінет (кабінети) для надання індивідуальної/сімейної/групової психологічної допомоги або обладнане робоче місце у разі дистанційного надання послуг.
Психологічна допомога другого рівня надається фахівцями суб’єктів надання послуг, крім тих, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ.
Суб’єктами надання послуг третього рівня можуть бути юридичні особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізичні особи - підприємці, які:
1) провадять діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
2) мають структурний підрозділ (центр психологічної реабілітації та/або травматерапії, або відділення медико-психологічної реабілітації тощо), укомплектований працівниками, що виконують роботу на підставі трудового договору (контракту) або за цивільно-правовими договорами, який забезпечує проведення мультидисциплінарною командою стаціонарної та/або амбулаторної, та/або дистанційної психологічної допомоги;
3) мають щонайменше один кабінет для прийому отримувачів послуг членами мультидисциплінарної команди та обладнане робоче місце у разі дистанційного надання послуг.
Психологічна допомога другого і третього рівня надається суб’єктами надання послуг та фахівцями із надання послуг, інформація про яких включена до Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей, який формується Мінветеранів.
Нажаль, жоден надавач послуги з Волинської області не включений до Реєстру і не надає послуги ветеранам.
З метою виявлення потенційних учасників зазначеної державної бюджетної програми планується проведення онлайн-конференції на платформі ZOOM з цього питання.
Для підключення учасників до зустрічі просимо терміново, не пізніше 14 березня 2025 року, особам – підприємцям, які надають психологічну допомогу у місті чи районі, з посиланням на Google форму для їх реєстрації - https://forms.gle/uLJ1TzuJAyac1hPq5
Інформація про дату та час проведення зустрічі буде надіслана зареєстрованим
учасникам зустрічі.