Сошичненська сільська територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОБЕРЕЖНО – вірусний гепатит А!

Дата: 12.11.2024 08:39
Кількість переглядів: 65

Фото без опису

Серед жителів с. Верхи Камінь - Каширського району зареєстровано 20 випадків інфекційного захворювання на вірусний гепатит А, зареєстровано випадки захворювання також і в селах Полиці та Мала Глуша.

06.11.2024 року відбулось засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Камінь – Каширської військової державної адміністрації, винесено рішення комісії від № 10. Пунктом 1 рішення передбачено створення комісії з залученням працівників Камінь-Каширського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області для обстеження закладів освіти, торгівлі, громадського харчування в населених пунктах з підвищеним рівнем захворюваності на вірусний гепатит А, зокрема в селах  Полиці, Верхи, Мала Глуша Камінь – Каширської територіальної громади.

         07.11.2024 року були проведені комісійні обстеження 4 - х закладів освіти (Полицький ліцей, Верхівська гімназія, Малоглушанський ліцей та Малошлушанський ЗДО), 8 закладів торгівлі  та  1 відділення АТ «Укрпошта» в вищезазначених населених пунктах.

В ході комісійного обстеження закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами було встановлено наступні недоліки: відсутні умови для окремого зберігання прибирального інвентаря, наявний прибиральний інвентар - потребує поновлення маркування, відсутні ємкості для дезінфекції контактних поверхонь, не створені умови для дотримання особистої гігієни, зокрема відсутні рукомийники, атисептики для обробки рук та паперові рушники, вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, поверхні вітрин, столів) проводиться без використання дезінфекційних засобів, працівниками закладів торгівлі несвоєчасно пройдені обов’язкові медичні огляди, відсутні акти виконаних робіт щодо боротьби із шкідниками та гризунами, відсутнє документальне підтвердження контролю температурного режиму холодильного обладнання, необхідного для зберігання харчових продуктів, харчові продукти розміщено так, що зумовлює підвищення ризику їх забруднення (овочі та фрукти знаходяться у відкритому доступі для відвідувачів, що може сприяти перехресному забрудненню).

За результатами обстеження  надано рекомендації щодо усунення виявлених недоліків, а також вручені пам’ятки «Як уникнути інфікування вірусним гепатитом А».

На момент роботи комісії Верхівська гімназія, Малоглушанський ліцей та Малошлушанський ЗДО працюють в дистанційному режимі. Керівникам вказаних об’єктів також  Полицівського ліцею надано рекомендації щодо дотримання режиму прибирання в умовах карантину, організації місць обробки рук антисептиками, створення умов для дотримання особистої гігієни учнями та персоналом ЗЗСО. Вручено пам’ятки щодо вимог прибирання приміщень школи та санвузлів в період карантину та  пам’ятку «Як уникнути інфікування вірусним гепатитом А?».  

Що необхідно знати про вірусний гепатит А?

Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання всього організму з переважним ураженням печінки. Вірус частіше всього попадає в організм людини фекально - оральним шляхом через інфіковані харчові продукти та воду, а також через   руки, іграшки,  посуд, білизну, можливе перенесення вірусу і  мухами.  Людина після попадання вірусу в організм захворює не відразу, а в середньому через 20-30 днів після зараження (інкубаційний або прихований період від 7 до 50 днів). Починається захворювання раптово з підвищення  температури  тіла, слабкості, зниження апетиту, тяжкості в епігастральній області. Пізніше сеча набуває кольору темного пива, з’являється жовтушність склер та шкіри, посвітління калу. Заразним хворий стає вже за 1-2 тижні до початку клінічних проявів, тому при перших ознаках хвороби хворому необхідно відразу  звернутися до лікаря для своєчасної госпіталізації і лікування та проведення протиепідемічних заходів у вогнищі з метою попередження виникнення і розповсюдження захворювання серед контактних.

Варто зауважити, що при вірусному гепатиті А не завжди проявляються абсолютно усі вище вказані симптоми. Симптоми гепатиту А значно частіше виявляються у дорослих, аніж у дітей. Більше того, у дітей до 6 років дуже часто відсутні будь-які симптоми гепатиту А, а жовтуха розвивається лише у 10%. Однак, захворіти може кожен. Основні фактори ризику - це погані санітарні умови, відсутність очищеної води, проживання з інфікованою людиною.

Основними профілактичними заходами, які спрямовані на запобігання поширення захворювання вірусним гепатитом А, є дотримання гігієни рук, дотримання правил особистої гігієни при приготуванні страв, якісне миття фруктів та овочів, вживання безпечної питної води.

Найбільш дієвим методом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації контактних осіб.

Як уникнути інфікуванню вірусом гепатиту А?

 

  1. Головний метод профілактики -  ретельне миття рук з милом після відвідування громадських місць, перед вживанням їжі;
  2. Необхідно також ретельно мити харчові продукти перед вживанням. При цьому овочі та фрукти - краще обдати окропом.
  3. В населених пунктах з підвищеним рівнем захворюваності вірусним гепатом А при відсутності централізованого водопроводу є загроза потрапляння вірусу з вигрібних ям, надвірних вбиралень в джерела водопостачання індивідуальних садиб. Тому, вживати воду питну необхідно після тільки кип’ятіння.
  4. При встановленні контакту з хворим –  повідомте сімейного лікаря.
  5. За прозицією лікарів вакцинуватись від гепатиту А - не відмовляйтесь, бо вакцинація є найбільш дієвим методом захисту від цього захворювання.

 

 

Камінь — Каширське районне  управління

Головного управління Держпродспоживслужби

у Волинській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень