Сошичненська сільська територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ПРИ РОБОТІ З ПЕСТИЦИДАМИ

Дата: 21.03.2024 15:51
Кількість переглядів: 72

Фото без опису          Для не допущення виникнення випадків отруєння пестицидами Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області попереджає керівників господарств, фермерів, одноосібних селянських господарств, що при неправильному застосуванні пестицидів можна завдати значної шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров'ю людини. При роботі з засобами захисту рослин необхідно неухильно дотримуватись правил безпеки.

         Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.

         Для обробки індивідуальних садів і городів можна застосовувати ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню з обов’язковою наявністю інструкції щодо безпечного їх застосування. 

         Для авіаційного методу можна застосовувати тільки ті  пестициди , які дозволені для авіаційного застосування в Україні .

         Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічного порогу шкідливості (ЕПШ), ступеню розвитку хвороб рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.

         Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в закладах  охорони здоров'я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98  «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

         До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники і авіаційні працівники  повинні допускатися по наряду при наявності допуску  та  посвідчення на право роботи з пестицидами та  медичної книжки встановленого зразка. 

         Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові  до (10:00) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче + 10 С. 

         Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляться повинні бути встановлені попереджувальні написи.

         При обробках медоносних рослин, фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин,  зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів.

         До виконання авіаційних робіт по застосуванню пестицидів за сільськогосподарськими і лісовими культурами дозволяється використовувати повітряні судна, що зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден України (сайт Державної авіаційної служби України ( http://avia.gov/ua) та мають Сертифікат експлуатанта з експлуатаційними специфікаціями на виконання авіаційних-хімічних робіт .

         У зоні роботи з пестицидами необхідно обладнати місця для відпочинку і приймання їжі, які забезпечуються бачками з питною водою, рукомийником і медичною аптечкою. Це місце повинно розташовуватися не ближче 200м від меж застосування пестицидів.

         Зона санітарного розриву між оброблюваним об’єктом та жилими приміщеннями повинна бути при наземному обприскуванні не менше             300 метрів, при авіаційному – 1000 метрів. Забороняється також авіаобприскування рослин в радіусі менше 1 км від населених пунктів і тваринницьких ферм, а також в радіусі 2 км від водоймищ рибогосподарського використання. 

         Не застосовувати авіаційні обробки пестицидами на сільськогосподарських культурах та інших угіддях, що розташовані ближче                5 км від місць постійного перебування пасік.

         Після одержання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.

         Тривалість роботи з пестицидами І і ІІ класу небезпеки не повинна перевищувати 4 год. з іншими - 6 год. на добу з доробкою іншої частини робочого дня на операціях не пов’язаних із застосуванням пестицидів.

         До роботи з пестицидами не допускаються особи, що не досягли 18 років, вагітні і жінки, що годують. Не допускаються до роботи з пестицидами і на оброблених пестицидами площах діти шкільного віку.

         Особи, що контактують із пестицидами зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту: спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази.

         Під час роботи з засобами захисту рослин забороняється курити, вживати алкоголь та їжу.

         Після проведення робіт необхідно ретельно вимити з милом руки, інші відкриті ділянки тіла та змінити одяг. 

         Зберігати засоби захисту рослин потрібно окремо від мінеральних добрив, продуктів харчування, фуражу, питної води і різних предметів та матеріалів господарського призначення у паспортизованих складах. Не допускати можливості доступу до пестицидів дітей.

         У разі підозри на отруєння відразу зверніться до лікаря, покажіть йому етикетку від препарату або розкажіть з чим був контакт.

         В боротьбі з шкідливими організмами рекомендуємо купувати засоби захисту рослин в офіційних дистриб’юторів, спеціалізованих магазинах у відомих фірмах, котрі добре себе зарекомендували на ринку. Упаковка повинна бути заводською, звертайте увагу на наявність захисних елементів таких як голограми, захисні плівки, номер партії тощо. Надто низька ціна на товар - це серйозний привід для підозри щодо його походження та якості.

         Порушення Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати» тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

 

 

Провідний спеціаліст відділу захисту рослин,

фітосанітарної діагностики та прогнозування

управління фітосанітарної безпеки Головного

управління Держпродспоживслужби

у Волинській області                                                                Д.КУЗЬМИЧ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень