ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕСЕДЖ ДЛЯ ОТРИМУВАЧІВ КОМПЕНСАЦІЙНОЇ ВИПЛАТИ НА ДОГЛЯД
Дата: 27.02.2024 16:18
Кількість переглядів: 239
З 01 січня 2024 року скасована компенсаційна виплата непрацюючим працездатним громадянам, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи, або за особою, яка досягла 80-річного віку, яка призначалась у розмірі 47,79 грн щомісячно та була продовжена на перехідний період до 31 грудня 2023 року.
Однак, одержувачі, які отримували таку виплату можуть оформити інший вид державної соціальної підтримки
компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.
компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі.
Нагадаємо вам про умови та порядок оформлення послуг з догляду на непрофесійній основі та призначення за це грошової компенсації.
ХТО МОЖЕ ОТРИМУВАТИ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ З ДОГЛЯДУ НА НЕПРОФЕСІЙНІЙ ОСНОВІ
Особи з інвалідністю I групи;
Діти з інвалідністю та діти, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі захворювання відповідно до переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, що дають право на одержання державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність;
Громадяни похилого віку з когнітивними порушеннями;
Невиліковно хворі, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.
ХТО МОЖЕ НАДАВАТИ ТАКІ ПОСЛУГИ
Фізичні особи, із числа членів сім’ї без проходження навчання та дотримання державних стандартів соціальних послуг, які
спільно проживають,
пов’язані спільним побутом,
мають взаємні права та обов’язки.
КУДИ НЕОБХІДНО ЗВЕРТАТИСЬ, ЯКЩО ВИ НАДАЄТЕ ТАКІ ПОСЛУГИ І ХОЧЕТЕ ЦЕ ПІДТВЕРДИТИ ТА ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ
у виконавчі органи сільських, селищних, міських рад;
ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ
заяву про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
заяву про згоду отримувати соціальні послуги;
паспорт громадянина України (пред’являється під час подачі заяви);
копію свідоцтва про народження дитини (у разі надання соціальних послуг з догляду дитині);
декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
копію довідки до акту огляду МСЕК (для осіб з інвалідністю);
висновок ЛКК щодо потреби в догляді громадян похилого віку внаслідок когнітивних порушень за формою, затвердженою МОЗ;
висновок ЛКК щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватись, за формою, затвердженою МОЗ;
копію медичного висновку на дитину з інвалідністю до 18 років, за формою, затвердженою МОЗ;
довідку про захворювання дитини на тяжке захворювання, що видана ЛКК лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ.
ЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НАДАННЯ ПОСЛУГ З ДОГЛЯДУ
Рішення про призначення компенсації за надання послуг з догляду приймається органом соціального захисту населення після проведення комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг.
Проводять його фахівці органу соціального захисту населення спільно із представниками закладу охорони здоров’я, надавачів соціальних послуг із залученням особи, яка потребує надання соціальних послуг та/або її законного представника.
Це дозволяє забезпечити індивідуальний підхід в наданні конкретній особі необхідних саме їй соціальних послуг та дотримання принципу адресності.
Визначення ступеня індивідуальних потреб здійснюється після отримання заяв про згоду надавати соціальні послуги з догляду та про згоду отримувати соціальні послуги.
За результатами комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг, готується висновок за затвердженою формою.
В ЯКОМУ РОЗМІРІ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ КОМПЕНСАЦІЯ
Розмір компенсації визначається як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги.
Середньомісячний сукупний дохід обчислюється за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця надання згоди здійснювати догляд на непрофесійній основі.
ДО ВІДОМА
З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить 2920,00 грн.
У разі затвердження нового розміру прожиткового мінімуму на 1 січня відповідного року компенсація перераховується без звернення фізичної особи, яка надає соціальні послуги.
НА ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ КОМПЕНСАЦІЯ
Компенсація призначається на 12 місяців з місяця звернення за нею та виплачується щомісячно.
Однак, якщо у довідці МСЕКмедичному висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 роківвисновку ЛКК щодо потреби в догляді вказано певний строк, то компенсація призначається на виключно на вказаний строк, але не більше ніж на 12 місяців.
ЗА ЯКИХ УМОВ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ВИПЛАТА КОМПЕНСАЦІЇ
зміна місця проживання/перебування особи, якій надаються соціальні послуги з догляду;
смерть особи, якій надаються соціальні послуги з догляду;
смерть фізичної особи, яка надавала соціальні послуги;
отримання особою, якій надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, соціальних послуг з догляду вдома, паліативного, стаціонарного догляду або перебування такої особи на повному державному утриманні;
перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за межами України понад 30 календарних днів. До 30-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні перебування на лікуванні за кордоном, що підтверджується відповідними документами;
перебування фізичної особи, яка надає соціальні послуги, на стаціонарному або санаторно-курортному лікуванні протягом 30 календарних днів.
« повернутися