Як отримати компенсацію за травмування через падіння в негоду на вулиці

Дата: 12.12.2022 10:31

Під час ожеледиці люди часто травмуються через обледенілі сходи в магазині, аптеці чи іншій організації, на тротуарі, на вулиці, на прибудинковій території чи іншій території загального користування. Адже не завжди всі ці небезпечні місця посипають піском чи іншими спеціальними сумішами.

Якщо під час ожеледиці ви отримали травми, вам необхідно:

• викликати швидку;
  • за можливості попросити прохожих щоб зробили фото місця де відбулось падіння та обмінятися з ними контактами;
  • якщо після падіння ви потрапляєте у травмпункт, лікар в картці повинен обов’язково зазначити причину травми (через падіння та ожеледь). Також за можливості необхідно записати всі данні бригади швидкої, які вас доставили з місця падіння до лікарні;
  • сформулювати претензію та відправити її рекомендованим листом з повідомленням на адресу установи або служби, що відповідає за експлуатацію ділянки, на якій ви впали і отримали травму. У листі необхідно вказати що розраховуєте на компенсацію у термін до певної дати, а також додати копії всіх зібраних документів, у тому числі чеки з аптеки і лікарні.

Якщо установа або служби, що відповідають за експлуатацію ділянки, на якій ви впали і отримали травму вам відмовляють у компенсації за отримання травми, ви маєте право звернутися до суду з позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Під час звернення до суду разом з позовною заявою необхідно подати такі докази:

1. Довідки з лікувальних закладів, у яких зазначається вид травми, та за яких обставин вона отримана.
  2. Підтвердження порушення відповідача у сфері благоустрою: відео- та фотозйомка із зазначенням дати та часу.
  3. Показання свідків.
  4. Підтвердження матеріальних витрат: рецепти лікарів, чеки, квитанції з аптек.
  5. Підтвердження завдання моральної шкоди (за наявності): висновки лікарів, показання свідків щодо тяжкості моральних страждань, рецепти лікарів на придбання спеціальних лікарських засобів для боротьби з депресією, іншими психологічними розладами, що виникли внаслідок отримання травми.

Слід звернути увагу, що на підставі п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі звільняються від сплати судового збору за подання позову у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid