Збережемо жнива від пожеж!

Дата: 19.07.2022 10:05

Жнива – відповідальний період в житті хліборобів. Щоб жнива пройшли без втрат Камінь-Каширське районне управління ГУ ДСНС України у Волинській області нагадує керівникам сільськогосподарських та фермерських господарств, що до початку збирання врожаю вся збиральна техніка та агрегати повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежегасіння – вогнегасниками. Від того як в господарстві подбали про стан техніки, що задіються на жнивах та підготували поля, у великій мірі залежить захист врожаю від пожеж. Дрібниць і прорахунків при підготовці до хлібозбирання не повинно бути. З метою не допущення пожеж в період збирання врожаю нагадуєм правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватись в період підготовки та збирання зернових: перед початком дозрівання колосових, хлібні масиви необхідно обкосити та оборати захисною смугою шириною не менше 4 метрів; хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 гектарів; безпосередньо на масиві площею понад 25 гектарів, з якого збирається врожай, необхідно мати трактор з плугом на випадок пожежі; у період збирання забороняється спалювання стерні, після жнивних залишків та розведення багать; площа основи однієї скирти не повинна перевищувати 300 квадратних метрів; протипожежні розриви між скиртами мають бути не менше 20 метрів, відстань від скирт до ліній електропередач – 15, до доріг – 20, до будівель та споруд  - 50 метрів; скирти на відстані 5 метрів від основи повинні бути проорані захисними смугами не менше 4 метрів завширшки.

Дотримання цих правил пожежної безпеки допоможе уникнути пожеж на хлібних нивах.