Сошичненська сільська територіальна громада
Волинська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

В ході проведення фактичних перевірок податківці виявляють факти не оформлення трудових відносин з працівниками

Дата: 30.07.2021 11:39
Кількість переглядів: 1022

В ході проведення фактичних перевірок податківці виявляють факти не оформлення трудових відносин з працівниками

     Головне управління ДПС у Волинській області нагадує суб’єктам господарювання, що пунктом 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 № 2755-УІ (зі змінами) (далі - Кодекс) визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Фактичною, відповідно до п. п. 75.1.3, п. 75.1 ст. 75 Кодексу, вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно із ст. 24 Кодексу законів про працю України, введеного в дію з 01 червня 1972 року Законом Української РСР від 10 грудня 1971 № 322-УІІ (зі змінами) (далі — КЗпПУ), працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Водночас, відповідальність юридичних та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, передбачена ч. 2 ст. 265 КЗпПУ.

Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року № 509 (далі - Порядок № 509).

Необхідно зазначити, що штрафи, зазначені у ч. 2 ст. 265 КЗпПУ, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 2 Порядку № 509 штрафи на суб’єктів господарювання та роботодавців за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачених ч. 2 ст. 265 КЗпПУ, накладаються Головою Держпраці, його заступниками, керівниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками, керівниками виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та їх заступниками на підставі, зокрема, акта перевірки ДПС, її територіального органу, в ході якої виявлені порушення законодавства про працю.

Отже, виявлений органом ДПС в ході проведення фактичної перевірки факт не оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) є достатньою підставою для накладення на суб’єкта господарювання штрафу, визначеного ч. 2 ст. 265 КЗпПУ.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

 

Сектор інформаційної взаємодії

ГУ ДПС у Волинській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень